Відповідно до рекомендацій Всесвітньої торгової організації, уряди всіх країн-членів даної організації повинні заохочувати імпорт продукції, сертифікованої на відповідність вимог міжнародних стандартів. Орієнтуватися на наявність подібних сертифікатів також рекомендується при проведенні державних закупівель. Саме тому багато країн активно лобіюють інтереси своїх виробників при розробці міжнародних стандартів.

Наприклад, міжнародний стандарт на зарядні пристрої для електромобілів створювався за активної участі японських виробників. І його публікація допомогла японцям більш активно просувати свою продукцію на європейських та інших іноземних ринках. Це ж стосується і розробленого раніше міжнародного стандарту на форм-фактори батарейок, після публікації якого споживачі змогли використати у своїх пристроях батарейки, придбані в будь-якій точці світу (завдяки взаємної сумісності).

В даний час переговорами по просуванню інтересів Японії в міжнародних організаціях із стандартизації займаються в основному різні промислові асоціації країни. Це означає, що лише обмежене число людей бере участь в переговорах. У декількох японських компаній є співробітники, які мають досвід і знання в області розробки міжнародних стандартів. Але таких фахівців мало. Тому необхідні додаткові молоді експерти, які можуть і готові брати участь у переговорах.

Для створення міжнародних стандартів на основі японських аналогів і продуктів японської компанії, Міністерство економіки і промисловості Японії запустило новий масштабний проект, до якого планується залучити ряд місцевих вищих навчальних закладів. Відомство буде підтримувати університети, готові відкривати спеціальні курси в галузі стандартизації. Реалізація нового проекту повинна початися навесні 2016 року.

Міністерство економіки і промисловості Японії зосередить зусилля на підготовці висококласних і багатопрофільних фахівців з глибокими знаннями в галузі стандартизації. Ці фахівці будуть працевлаштовуватися в різних компаніях, щоб відстоювати їхні інтереси в різних організаціях, що займаються розробкою і публікацією міжнародних стандартів, в їх числі Міжнародна електротехнічна комісії (IEC), Міжнародна організація по стандартизації (ISO) і Міжнародний союз електрозв'язку (ITU).

Керівництво відомства небезпідставно вважає, що робота в цьому напрямку допоможе японським компанія отримати конкурентну перевагу в частині проектування і виробництва різного роду продукції, виходу на нові ринки, а також ефективності використання різних методів оцінки якості та надійності товарів.

Позитивна відповідь на пропозицію відомства до справжнього моменту вже дали чотири університету: Осакский університет, Йокогамскій національний університет, Університет Ямагучі і Канадзавскій технологічний інститут. Всі ці ВНЗ планують взяти участь у новому проекті.

Заняття будуть охоплювати такі моменти як основи системи стандартизації та стратегії управління. Студенти отримають базові знання в області розробки міжнародних стандартів і ведення переговорів з іноземними колегами. Університети зможуть проводити подібні лекції для студентів, що навчаються на інженерних факультетах, а також для аспірантів, які навчаються на ступінь магістра у сфері бізнес-адміністрування.

Свої інтереси при розробці міжнародних стандартів прагнуть лобіювати не тільки японські підприємства. Так, південнокорейський виробник побутової електроніки Samsung створив спеціальний відділ з питань стандартизації, в якому працюють цілих 150 співробітників. У промислового гіганта Siemens (Німеччина) також є аналогічний відділ, в якому значаться 24 співробітника. У Китаї державні підприємства також докладають величезних зусиль для просування своїх інтересів в різного роду міжнародних організаціях із стандартизації.