Новий стандарт ISO для людей з обмеженими можливостями стосується забезпечення доступності громадських місць і називається ISO 19029:2016 "Проектування для забезпечення доступності. Звукові спрямовуючі сигнали в громадських місцях".

Стандарт ISO 19029:2016 описує характеристики звукових спрямовуючих сигналів, призначених для інформування людей з ослабленим зором і сліпих про розташування певних громадських об'єктів. Йдеться про такі об'єкти, як залізничні вокзали, аеропорти, порти, автовокзали, державні установи, бібліотеки, громадські центри, парки, школи, лікарні, театри, великі супермаркети тощо.

Прикладом спрямовуючого звукового сигналу може бути звук, що виходить від турнікета залізничного вокзалу. Пішоходи, в тому числі особи зі слабким зором і сліпотою, можуть дізнатися про розташування турнікетів, почувши цей звуковий сигнал.

Стандарт ISO 19029:2016 не охоплює характеристики таких сповіщень, як сигнал тривоги або аварійний сигнал, а також характеристики слухових сигналів з особистого мобільного устаткування для людей зі слабким зором і сліпотою.

По материалам "Укрметртестстандарт"