ДСТУ ЕN 13736:2010 (ЕN 13736:2003+А1:2009, IDТ) Національний стандарт України. Верстати. Преси пневматичні. Вимоги щодо безпеки


ДСТУ ЕN 13736:2010 Станки. Прессы пневматические. Требования безопасности

Цей стандарт встановлює вимоги щодо технічної безпеки та запобіжні заходи (як визначено у 3.11 EN 292-1) щодо виготовлення та постачання пневматичних пресів, призначених для холодного обробляння металу чи матеріалів, що містять метал, за визначенням 3.1.13, надалі названих у тексті як «машини».

Цей стандарт також застосовний до машин, що є складовою частиною автоматизованих виробничих ліній, у випадках, коли ймовірні ризики та небезпеки є такими самими, як і для машин, використовуваних окремо.

Цей стандарт поширюється також на пневматичні преси:

—    здебільшого призначені для обробляння холодного металу, які можуть бути використані також для обробляння інших листових матеріалів (наприклад картону, пластмаси, гуми, шкіри) та порошкового металу;

—    з допоміжним пневматичним чи гідравлічним підсилювачем.

Вимоги цього стандарту враховують використання за призначеністю, як визначено у 3.12 EN 292-1. Цей стандарт розглядає можливий доступ до пневматичних пресів з будь-якого напрямку, вказує на ймовірні небезпеки, описані у розділі 4, та визначає запобіжні заходи щодо безпеки як для оператора, так і для інших осіб у зоні ризику.

Цей стандарт також стосується допоміжних пристроїв — конструктивних складових частин пневматичного преса. Він застосовний також до машин, що є складовими частинами автоматичних виробничих ліній, де ймовірні ризики та небезпеки подібні таким, що виникають у разі окремого використання машин.
Цей стандарт не поширюється на машини, основне призначення яких за проектом є:

1)    різання листового металу гільйотинними ножицями;

2)    вигинання або фальцювання (пневматичним прес-гальмом чи фальцювальною машиною);

3)    точкове зварювання;

4)    згинання труб;

5)    вирівнювання;

6)    штампування витисканням;

7)    обробляння пневматичним молотом;

8)    ущільнення металевого порошку.

Спеціальні пневматичні машини для монтування чи калібрування не розглянуто у цьому стандарті, але його положення можуть бути використані, як підстава для таких машин.

Цей стандарт не розглядає вимоги щодо безпечності застосування ПЕС чи ППС, які буде розглянуто за наступного перегляду стандарту.

Скачать ДСТУ ЕN 13736:2010

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Предыдущая запись
ГОСТ 7919-1-2002
Следующая запись
ДСТУ ЕN 54-24:2012
Меню