ДСТУ ISO 11226:2009 (ISO 11226:2000, IDТ) Національний стандарт України. Ергономіка. Оцінювання статичних робочих поз


ДСТУ ISO 11226:2009 (ISO 11226:2000, IDТ) Национальный стандарт Украины. Ергономика. Оценивание статических рабочих поз

Біль, втома і порушення скелетно-м’язового апарату можуть бути наслідком постійно неадекватних робочих поз через погані умови праці. Скелетно-м’язовий біль та втома можуть впливати на вибір поз, що підвищить ризик помилок і призведе до зниження якості роботи або продукції і до небезпечних ситуацій. Хороше ергономічне проектування — основна вимога уникнення цих шкідливих впливів.

Цей стандарт містить метод визначання прийнятності статичних робочих поз. Зміст стандарту ґрунтується на сучасних знаннях з ергономіки і є об’єктом змін відповідно до майбутніх досліджень.

Цей стандарт установлює ергономічні рекомендації для різних робочих завдань. Цей стандарт інформує тих, хто бере участь у проектуванні чи модернізації роботи, діяльності та продукції, і тих, хто знайомий з основними положеннями ергономіки в цілому та робочими позами зокрема.

Він визначає рекомендовані межі статичних робочих поз без будь-якої чи мінімальної зовнішньої навантаги з урахуванням нахилу тіла та часових аспектів. Стандарт розроблено як настанову для оцінювання кількох змінних величин завдань, щоб визначити чинники ризику для здоров’я працездатної групи населення. Він поширюється на групу дорослого працездатного населення. Його рекомендації забезпечать розумний захист майже всього здорового дорослого населення.

Рекомендації щодо ризиків для здоров’я та захисту від них головним чином ґрунтуються на експериментальних дослідженнях скелетно-м’язової навантаги, дискомфорту/болей і  витривалості/втоми, пов’язаних зі статичними робочими позами.

Скачать ДСТУ ISO 11226:2009

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Предыдущая запись
ДСТУ ISO 11203:2008
Следующая запись
ДСТУ ISO 11228-1:2009
Меню