ДСТУ ISO 1519—2001 (ISO 1519:1973, IDТ) Національний стандарт України. Фарби і лаки. Випробовування на згин (навколо циліндричного стрижня)


ДСТУ ISO 1519—2001 Краски и лаки. Испытание на изгиб (цилиндрический стержень)

Цей стандарт визначає порядок проведення емпіричного випробовування з метою оцінювання стійкості лакофарбового покриття та покриттів із подібних продуктів до утворення тріщин і/або до відшаровування від металевої основи, коли остання піддається згинанню навколо металевого стрижня в стандартних умовах.

Для багатошарових покриттів можна проводити випробовування як кожного окремого шару, так і усього багатошарового покриву.

Зазначений метод можна застосовувати таким чином: або за принципом «придатний — не придатний» — із використанням металевого стрижня зазначеного розміру для оцінювання відповідності певним вимогам, або з використанням ряду металевих стрижнів розміром, що поступово зменшується, для визначання діаметра, за якого покриття починає тріскатися або відставати від основи.

Визначено два типи обладнання. Тип 1 використовують для випробних зразків завтовшки до 0,3 мм, тип 2 — для зразків завтовшки до 1,0 мм. Виявлено, що обидва типи дають подібні результати для одного і того самого покриття, але зазвичай для кожного певного продукту використовують тільки один із них.

Скачать ДСТУ ISO 1519—2001

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Предыдущая запись
ДСТУ ISO 1502:2006
Следующая запись
ДСТУ ISO 1580:2007
Меню