ДСТУ ISO 16069:2012 (ISO 16069:2004, IDT) Національний стандарт України. Пожежна безпека. Графічні символи. Знаки безпеки. Системи позначення шляхів безпечного евакуюванняДСТУ ISO 16069:2012 Пожарная безопасность. Графические символы. Знаки безопасности. Системы обозначения путей безопасной эвакуации

У цьому стандарті встановлено принципи, які визначають проектування й застосування видимих компонентів, що використовують для створення систем позначення шляхів безпечного евакуювання (СПШБЕ).

Цей стандарт містить загальні принципи, дійсні як для електричних, так і для фосфоресцентних компонентів. Спеціальну інформацію, яка стосується типу компонентів, подано для полегшення визначення середовища використання, вибирання матеріалу, компонування, а також створення та технічного обслуговування системи СПШБЕ.

Цей стандарт не стосується оцінювання ризику. Застосування за різних рівнів ризику для осіб, які перебувають у приміщеннях, зазвичай потребує різних компоновок і типів СПШБЕ. Визначення особливостей застосування, а також точної кінцевої конструкції СПШБЕ покладено на осіб, які відповідають за це завдання.

Цей стандарт також не містить спеціальних міркувань стосовно можливих тактильних і звукових компонентів СПШБЕ, він не містить вимог до освітлювання шляхів евакуювання, зокрема конструкції та застосування аварійного освітлювання шляхів евакуювання, за винятком випадків, коли освітлювання передбачено для позначення обладнання для забезпечення безпеки або певних частин шляху евакуювання, наприклад дверей аварійного виходу чи сходинок.

Цей стандарт призначено для співробітництва та координації усіма іншими Технічними комітетами, що входять до складу ISO та ІЕС, які займаються розробленням СПШБЕ відповідно до їх особливих вимог Цей стандарт не потрібно застосовувати до суден, на які поширюються вимоги Міжнародної морської організації (ІМО)

Скачать ДСТУ ISO 16069:2012


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Предыдущая запись
ДСТУ ISO/IEC 11770-3:2002
Следующая запись
ДСТУ ISO 23429:2009
Меню